VÜCUT ESTETİĞİ FİYATLARI

                        

 

* Üst göz kapağı cerrahisi: Göz kapağındaki sarkıklığın,torbaların ortadan kaldırılması. Fiyatı: 2-3 bin YTL arasında.
* Alt göz kapağı cerrahisi: Göz altı torbalarının alınması, sarkmış derinin toparlanması. Fiyatı: Bin- 2 bin YTL arasında.
* Yüzdeki izi düzeltme: Yaşlılıkla, yarayla oluşan izlerin düzeltilmesi. Fiyatı: Bin-2 bin YTL arasında.
* Yağ enjeksiyonu: Vücudun bir bölgesinden alınan yağın yüze enjektesiyle kırışıklıkların doldurulması. Fiyatı: 500 lira – 1.000 arasında.
* Yağ emme: Yüzde biriken yağ fazlalıklarının alınması. Fiyatı: 1.500 – 3 bin YTL arasında.
* Botoks: Yüze enjekte edilen bir madde ile kasların felç edilerek kırışıklıkların ortadan kaldırılması. Fiyatı: 300 – 400 lira arasında.
*Yüz gençleştirme: Yüz germe, kırışıklığın lazerle düzeltilmesi. Fiyatı: Bin-1.500 YTL arasında
* Kimyasal soyma: Kimyasal bazı maddelerle yüzün üst tabakasındaki derinin soyulması ve alttan taze derinin çıkarılması. Fiyatı: 300 – 500 lira arasında.
* Elmacık kemiğini büyütme: Elmacık kemiklerinin vücudun başka bir bölgesinden alınan kemik, kıkırdak, yağ ve yapay madde konularak belirgin hale getirilmesi. Fiyatı: 1.500 – 2 bin YTL arasında.
* Alın germe: Aşağı doğru hareket eden alnın yukarı doğru kaldırılması. Fiyatı: 1.500 –
2.500 YTL arasında.
*Kaş kaldırma: Şakağın gerilmesi, kırışıklığın toplanması ve düşen kaşın kalkması. Fiyatı: 1.000 – 2.500 YTL arasında.
*Dudak kalınlaştırma: Dudağa yağ, doku veya silikon enjektesiyle kalınlaşma sağlanması. Fiyatı: 300 lira ile 1.000 YTL arasında.
*Dudak şekillendirilmesi Cerrahi müdahale ile dudağa şekil verme. Fiyatı: 300 lira – 1.000 YTL arasında.
* Burun estetiği: Burnun operasyonla şekillendirilmesi. Fiyatı: 2.000 – 3 bin YTL arasında.
* Saç ekme: Saçsız deriye saç nakli yapılması. Fiyatı: 2.500 – 3 bin YTL arasında.
*Alın, burun, çenenin uyumlu hale getirilmesi: Fiyatı: 2.500 – 3 bin YTL lira arasında.
*Çene ucunu büyütme: Cerrahi olarak çene öne doğru uzatılır veya başka yerden doku alınarak koyulur. Fiyatı: 1.500 – 2 bin YTL arasında.
*Boyun germe: Boyundaki sarkık ve kırışık derinin gerilerek düzeltilmesi. 2.000 – 3 bin YTL arasında.
* Meme büyütme: Memenin protez takılarak büyütülmesi. Fiyatı: 2.500 – 4 bin YTL arasında.
*Meme küçültme: Büyük memenin derinin fazla dokusu alınarak dikleştirilmesi. Fiyatı: 2.500 – 4 bin YTL arasında.
* Meme dikleştirme: Sarkık memenin fazla deri alınarak dikleştirilmesi. Fiyatı: 2.500 – 4 bin YTL arasında.
* Memeyi büyütme ve dikleştirme: Sarkık memenin dikleştirilmesi ve içine protez koyularak büyütülmesi. Fiyatı 2.500 – 4 bin YTL arası.
*Asimetrik memeyi düzeltme: Biri büyük, diğeri küçük olan memenin estetik ameliyatla eşitlenmesi. Fiyatı: 2.500 – 4 bin YTL arasında.
*Koldaki sarkıklıkları giderme: Elde yaşlanmayla oluşan kırışıklıklar ve lekelerin peeling ve cerrahi ile giderilmesi.
*Koldaki fazla yağları alma: Koldaki yağlara liposuction. Fiyatı: 1.000 – 2 bin YTL arasında.
* Eldeki kırışıklıkların giderilmesi: Elde yaşlanmayla oluşan kırışıklıklar ve lekelerin peeling ve cerrahi ile giderilmesi. Fiyatı: 500 lira ile 1.500 YTL arasında.
*Karın germe: Hamilelik döneminde veya kilo alıp vermeyle sarkan derinin ameliyatla toparlanması. Fiyatı: 2.500 – 4 bin YTL arasında.
* Karındaki yağları alma: Karında biriken fazla yağların liposuction ile alınması. Fiyatı: 1.500 – 2.500 YTL arasında.
* Kalça sarkıklığını giderme: Kalçada meydana gelen deri sarkmalarının ameliyatla düzeltilip gerginleştirilmesi. Fiyatı: 2.500 – 4 bin YTL arasında.
* Kalçadaki yağları alma: Kalçada biriken yağa liposuction yapılması. Fiyatı: 2.500 – 3 bin YTL arasında.
* Dizdeki sarkıklığın giderilmesi: Sarkan derinin ameliyatla toparlanması. Fiyatı: 1.500 – 3 bin YTL arasında.
* Kalın ayak bileğinin inceltilmesi: Ayak bileğinden yağ alınarak inceltme. Fiyatı: 1.500 – 2.500 YTL arasında.

RİNOPLASTY

Rinoplasty burun estetiği; kemik ve kıkırdakların yapısını değiştirerek burna yeni bir şekil vermeye denir. Burnun daha estetik görünmesi için bazen de kemikleri ve kıkırdakları kesmek veya tam tersi eksik yerlerini tamamlayarak ve şekillerini değiştirmek de gerekmektedir. Rinoplasty estetik burun ameliyatı estetik cerrahinin en zor bilinmezleri olan ameliyatlar arsındadır. Burun ameliyatı cerrahi ameliyatlarının en zorudur. Çünkü burun kapalı bir kutu gibidir.

 

Burun ameliyatında bilinmezlikler olduğu için burnun yapısını oluşturan kıkırdaklar ve kemik yapıları birbirinden bağımsız olduğundan dolayı iyileşme süresinde kişiye göre farklılık yaratabilir. Bu nedenle ameliyat sonrasında ikinci bir düzeltme ameliyatı yapılan rinoplasty estetik ameliyatıdır. Bu tarz ameliyatlar iyi yapıldığında çok iyi sonuçlar vermektedir. Rinoplasty ameliyatı teknik olarak açık ve kapalı olarak iki şekilde yapılmaktadır. Kapalı teknikte bütün kesimler burun içerisindedir. Cerrahlar içeriden ameliyatı tamamlarlar. Açık teknikte ise burun ucundan 3 mm veya 4 mm kesim yapılmaktadır. İki teknik arsındaki fark; cerrahın ameliyata hakimiyeti ile ilgilidir. İki teknik arasındaki farklılık bu ameliyatı yapan cerrahlar arsında da hep tartışma konusu olmuştur. Ama bu konu hakkında bir karara varılmamıştır. Açık yapılan teknikte revizyon ihtimali daha düşüktür. Açık teknikte en büyük soru işareti burun ucunda iz kalması bu izde iyi bir ameliyatla nerdeyse belirsiz olmaktadır. Birçok hastada bu izi rinoplasty ameliyatından sonra unutmaktadır. Her cerrahında kendine göre bir yöntemi vardır. Bu yöntemle de en iyi sonucu almak mümkündür.

İPLE BURUN ESTETİĞİ

 

İple burun estetiğinin amacı hastaların daha çabuk iyileştirilmesidir. Lokal anestezi adı altında 15-20 dakikada süren morarma şişmenin olmadığı ve tampona ya da alçıya gerek kalmadan yapılan bir cerrahi işlemdir. Bu işlem sonrasında hasta 1 saat sonra evine gidebilmekte üstelik ertesi günde işine dönebilmektedir. Son yıllarda estetik cerrahisinde en büyük gelişmeler ameliyatların daha kısa ve daha kolaylaştırmaya yönelik çalışmalar oldu. İple burun estetiği ameliyatında amaç hastaların çabuk iyileşmesi ve işlerine en kısa zamanda dönmeleri ameliyat risklerini ve ücretlerinin de azaltılmasıdır. Amaç küçük yumuşak dokunuşlarla etkili sonuçlar almayı hedefleniyor. Bu tekniğin önemli bir avantajı da şişliklerin çok az miktarda olmasıdır. İple burun estetiği ameliyatında morarma ise beklenmemektedir. Diğer burun ameliyatlarında kullanılan tampon yada burun alçıları iple burun estetiği ameliyatında kullanılmamaktadır. Ayrıca bu ameliyatta ağrı ve acı yok denecek kadar azdır. ameliyatta iz kalma oranı ise sıfırdır. İple burun estetiği ameliyatı çapı küçük olduğundan dolayı risklerde yok denecek kadar azdır.

BURUN ESTETİĞİ HAKKINDA BİLMEMİZ GEREKENLER

 

 

Öncelikle burun ucu estetiği ameliyatı olmaya karar veren bir hastanın  normal bir burun estetiği ameliyatı hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Burnumuz yüzümüzdeki her türlü ifadeyi etkileyen karakteristik özel bir organımızdır. Burnumuzun genişliği, derinliği ve yüksekliğinin çok önemli fonksiyonları vardır. Şekli ise kişiden kişiye farklılık göstermektedir.  Estetik burun ameliyatında öncelikle hastaya göre tasarlanmış ve her hastanın yüz şekline uygun doğal ve sağlıklı bir sonuç elde edilmesi için uğraşılması gerekmektedir. Estetik burun ameliyatı olmak için ilk öncelikle bir plastik cerraha başvurmaları gerekir. Ameliyattan önce hasta beklentilerini ve problemlerini en iyi şekilde izah etmelidir. Bunları göz önünde bulundurarak cerrah da başarılı bir  ameliyat çıkarır.Böylece hasta da istediği gibi bir burna kavuşacaktır. Estetik burun ameliyatına hazırlanan bir hasta daha önce kaza veya travma geçirip geçirmediğini herhangi bir ameliyat olup olmadığını belirtmek zorundadır. Bu problemlerin olup olmadığı burun ameliyatı için çok önemlidir. Hastanın solunumla ilgili bir problemi varsa estetik ameliyatı olmaya engel bir durum teşkil etmez. Solunum problemini de aynı ameliyatta düzeltmek mümkündür. Kısacası estetik burun ameliyatı burnunuza yeni bir şekil verebilir ama hayatınızın akışına asla yön veremez.

 BURUN ESTETİĞİ SONRASI BAKIM

 

Burun estetiği sonrası bakım çok önemlidir. Bu nedenle de burun estetiği ameliyatı sonrası bakım konusunda doktorunuzun önerilerini doğru şekilde uygulamanız gerekir. Burun estetiği sonrasında göz kapaklarında şişlik ve morarmalar olacak özellikle de ameliyatın ertesi günü daha fazla görülecektir. Ayrıca burun içinde sızıntı ve kanama da olacaktır. Bunlar ameliyat sonrası çok normaldir. Genellikle burun estetiği ameliyatında 1 gece hastanede kalınması gerekir. Bu süreçte ve evinize döndüğünüzde yatarken burun seviyeniz kalp hizasından yukarı olacak şekilde olmalıdır. Bu nedenle yüksek yastıkta yatmalısınız. Burun üzerindeki bandaja veya alçıya su değmemelidir. Alçı veya bandaj gevşerse burun şekli bozulabilir. Burun tamponu alıldıktan sonra ameliyat sonrası 1 ay dolana kadar burun içerisine krem ve sprey doktor tarafından önerildiği gibi kullanılmaktadır. Ameliyatın üzerinden 1 ay geçene kadar burun içerisine su çekip temizlemeyiniz. Bu işlem burun kanamasına ve tıkanmasına yol açar. Burun dışında olduğu gibi burun içerisinde de ödem ve şişlikte oluşabilir. Bu nedenle burun havayolu şişlikler geçtikçe 1 ay içerisinde daha da çok açılacaktır. Doktorunuzun önerdiği gibi burun masajını 1 ay dolana kadar yapmalısınız. Burun alçısı alındıktan sonra burnunuzu darbelere karşı korumalısınız. Ameliyattan en az 2 ay süre burnunuza dikkat etmelisiniz.  Gözlük kullanımı burunda çöküntü ve kemiklerde kayma yapabilir. Bu nedenle de 2 ay gözlük kullanmamalısınız. Ağır sporlar, dalış, futbol gibi tehlikeli oyunlardan da uzak durmalısınız. Ayrıca sauna ve solaryuma da en az 3 ay süre ile gitmemelisiniz. Burnun son şeklini alması için yaklaşık 6 ay veya 12 ay geçmesi gerekir.

BURUN ESTETİĞİ

                                

 

 Rhinoplasti, estetik amaçlı olarak burun şeklinin düzeltmesi için yapılan bir operasyondur. Burun estetiği için ameliyat yaşı kaçtır. Estetik burun operasyonu yaptırmak için hem ruhsal yapının olgunlaştığı ortalama yaş sınırı 18 yaş altı ile sınırlıdır. Ameliyat öncesi operasyonu yapacak doktorla nefes alma durumunu ve burun iç yapılarını değerlendirerek endoskopik bir muayene yapılmalıdır.

Ameliyat teknikleri…..

Ameliyatta burun kemikleri zarif bir şekilde kesiciler ve mikromotor ile kesilip törpülenerek şekil verilir. Kapalı teknik özelliğiyle burun dışında herhangi bir iz kalmayacaktır. Burun da nefes alma problemi septum deviasyonu denilen burun orta duvar eğriliğinden kaynaklanır. Bu problemi düzeltmek için yapılan operasyona ( septorhinoplasti ) olarak adlandırılır. Ameliyatta ihtiyaca göre hump dediğimiz burun üzerindeki çıkıntı çıkartılır. Burundaki eğrilik böylece düzeltilerek burun ucuna ve burun deliklerine şekil verilir. Burun içerisindeki kesiklere kendiliğinden eriyen ipler kullanılmaktadır. Burun dışına da özel bantlar yapıştırılır. Ayrıca buruna plastik atel yerleştirilir ve bir hafta boyunca bu şekilde burun korunmalıdır.

Ameliyat sonrası ağrı nedeniyle tampon kullanılmaz. Ameliyat genel anestezi altında yapılmaktadır. Ortalama olarak 2 saat veya 2.5 saat sürmektedir. Ameliyat sonrası ilk gün yüze soğuk su pansumanı yapılmalıdır. Hastanın bir gece hastanede kalması gerekir. Burun şeklini alması yaklaşık 3 ay ila 6 ay sürmektedir. Ameliyat sonrası burun çok iyi bir şekilde korumalıdır.