LAZER İLE DÖVME SİLDİRME

                       

                                                                                                              Günümüzde dövme sildirmede en yaygın olan sistem lazer ile dövme sildirme işlemidir. Lazerler yoğun ışığın titreşimiyle mürekkebi hedef alarak onu parçalar halinde bölünür. Ve bu ufak parçalar zamanla bağışıklık sisteminiz sayesinde yok olur gider.  Ancak tek bir işlemle dövmenin hepsi bitmez. Ama ne kadar çok işlem yaptırırsanız da cildinize o kadar çok zarar vermiş olursunuz. Buda çok acı veren su toplamaları ve yara kabuklarına neden olur. Ayrıca ciltte derin yara izleri oluşumuna neden olur. Dövme sildirme işlemi dövme yaptırmaktan daha zor bir işlemdir. Ekonomik açıdan pahalı bir işlemdir. Lazer ile dövme sildirme işlemi çok acılı bir işlemdir.

 

Dövmenize bağlı olarak 1 ila 10 seansta silme işlemi tamamlanmaktadır.                 Her bir seans başına  $ 250- $850 civarında ücretlendirilmektedir. Bu işlemden her zaman % 100 sonuç alınmamaktadır. Sanıldığının aksine dövme sildirme işleminde açık renkli dövmeleri silmek daha zordur.

 

Bu ek olarak beyaz tenli kişilerde daha iyi sonuç alınmaktadır. Lazer ile dövme sildirme işleminde diğer bir unsur ise dövme boyasının derinin ne kadar altına yapıldığıdır. Çünkü lazer ışınları derinlere indikçe gücünü ve etkisini kaybetmektedir. Dövme sildirmede en büyük etken dövmenin hangi bölgeye yapıldığıdır. Örneğin yüz ve  boyun bölgesinde dövme var ise çalışmak daha kolaydır. Yüz ve boyun bölgesinde iyileşme daha çabuk ve kolaydır. Başka bölgelerde dövme silme işlemi daha zordur.

 

Lazerle dövme silme işlemi bütün dövmelerde % 100 sonuç vermeye bilir.

DÖVME SİLDİRME

 

            Son dönemde dövme gençler arasında oldukça popüler olmaya başladı. Yeni trendler arasında yer alan dövmeyi yaptıran kişiler bir süre sonra sıkılıp dövmeden kurtulmak istiyorlar. Ama dövme sildirmek dövme yaptırmaktan daha da zordur. Bu nedenle dövme yaptıracak kişiler dövme yaptırmadan önce iyice düşünmeliler.

            Dövme sildirmek isteyenler için 150 dolar ila 800 doları gözden çıkarmaları gerekir. Dövme sildirmede cilt rengi ne kadar açık ise dövme sildirmede daha kolaydır. Koyu cilt rengine sahip olanların ise tedavi şansları daha azdır.

            Lazerle dövme sildirme işlemi için kışın güneşin az olduğu günlerde yaptırmak daha idealdir. Lazerle dövme sildirme işlemi anestezi gerekmeden acısız en az 3 veya 4 seansla yapılmaktadır. Dövme sildirme işlemi için en iyi mevsim kış mevsimidir. Çünkü dövme sildirme işleminden sonra dövmenin silindiği bölgeyi güneş ışığından uzak tutulması gerekir.

            Lazerle dövme sildirme işlemi yaptırmadan önce uzman bir doktora başvurarak tedavi süreci hakkında daha detaylı bilgi almanız gerekmektedir.