LAZER EPİLASYON

 

            İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en sağlıklı ve hızlı yolu lazer epilasyondur. Uygulamanın amacı; Uzman kişiler tarafından uygun dozda lazer ışınları uygulayarak kıl köklerini tahrip etmek ve istemeyen tüylerin uzun süreli epialsyonla vücuttan uzaklaştırmaktır.

 

            Aşırı tüylenme hem bayan hem de erkeklerde görülebilmektedir. Görünümüne önem veren bayan ve erkekler lazer epilasyon yöntemi ile istenmeyen tüylerden kurtulmaktadır. Lazer epilasyon istenmeyen tüyleri tahrip ederek. tekrar çıkmasını önlediği için oldukça rağbet gören bir uygulamadır. 

 

            Lazer epilasyonda hiçbir ağrı ve acı hissedilmemektedir. Ve işlemler çık kısa bir zamanda bitmektedir. Bu açıdan lazer epilasyon istenmeyen tüylerin giderilmesinde kullanılan en etkili medikal estetik yöntemidir. Zaten medikal estetiğin başlangıcı da lazer epilasyon sayesinde olmuştur

ERKEK LAZER EPİLASYONU

 

         Günümüzde bayanların olduğu kadar erkeklerin de en büyük sorunlarından biri aşırı tüylenmedir. Modern ve bakımlı erkekler artık bunun için lazer epilasyona başvurmaktadır. Lazer epilasyonunda erkekler daha çok verim almaktadır. Çünkü erkeklerin kıl kökleri bayanlarınkinden daha sert ve kalındır.

            Erkekler genellikle lazer epilasyona aşırı tüylenmeden dolayı gelmektedir. Özellikle sırt, göğüs, omuz, batık ve ensede aşırı tüylenme olan kişiler başvurmaktadır. Bunların dışında bakımlı olmak için her erkek de lazer epilasyona başvurur. Bu kişilere ise daha çok sakal bölgesi düzeltme, el ve ayaklardaki tüyleri alma, kaşlar arasındaki fazla tüyleri alma şeklinde lazer epilasyon yapılır.

            En çok lazer epilasyon uygulanan bölgeler; sırt bölgesi, omuzlar, göğüs, ense, bacak, koltukaltı, boyun, kulak ve sakal bölgeleridir.

            Lazer epilasyona başlamadan önce dikkat edilmesi gereken huhslar vardır. Bunlar;

            – Lazer epilasyona 3 hafta kala kökten kıl almamak.

            – Uzamış kıllar varsa bunları makas ya da jilet yardımıyla kesmek.

            – Lazer epilasyonu uygulamdan iki hafta öncesine kadar solaryum girmemek ve uzun süre            güneşte kalmamak.

            – Lazer epilasyon uygulaması yaoılacak bölgenin temiz olmalı.

            – Son altı ay içinde sivilce tedavisinde kullanılan roaccutane kullanmamak.

Lazer epilasyonu erkeklerde vücut bölgeler için 4-6 seans, yüz bölgeleri için ise 6-12 seans sürmektedir.

BAYAN LAZER EPİLASYON

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte günümüz bayanların epilasyonda en çok tercih ettikleri yöntem lazer epilasyonudur. Lazer epilasyon  şu bölgeler için yapılır; kol, bacak, koltukaltı, göbek, genital bölge, bikini bölgeleri ve yüz.

Çok kısa ağrı ve acısız olan lazer epilasyon çok kısa sürmektedir. Lazer epilasyon süreleri bayanlarda vücut bölgeleri 4-6 seans, yüz bölgesi ise ortalama 6-12 seans sürmektedir. Ortalama seans süreleri ise: Kol, yarım bacak, genital bölge 20 dakika; tüm bacak 45 dakika; tüm vücut 1,5 saat; tüm yüz 10 dakika; koltukaltı, göğüs ucu, dudak üstü ve çene 5 dakikadır.

 Lazer epilasyon öncesinde dikkat edilecek hususlar şunlardır:

            * Lazer epilasyon yaptırmadan 3 hafta önceisne kadar kökten kıl almamaları gerekir.

            * Lazer epilasyona gelmeden uzamış kılları ya makasla ya da jilet yardımıyla alarak         kılların kalın olarak çıkmasını sağlamak

            * Lazer epilasyon uygulamadan iki hafta öncesine kadar güneş ışınlarından ve      solaryumdan uzak kalmak

            * Lazer epilasyon yapılacak bölgedeki kılları sarartmamak ve bu bölgeyi temiz tutmak.

            * Sivilce tedavisi için kullanılan roaccutane ilacının son 6 içinde kullanılmaması     gerekir.

 Lazer epilasyon sonrasında dikkat edilecek hususlar şunlardır:

            * Lazer epilasyon uygulamasından sonra hafif duş alınabilir. Fakat kese, peeling gibi         uygulamalardan kaçınmak gerekir.

            * Lazer epilasyon uygulaması yapıldıktan üç gün içerisinde güneş ışığından          korunmalı. Güneşe çıkılacaksa yoğun koruma faktörlü güneş kremleri kullanılmalıdır.

            * Lazer epilasyon seanslarına düzenli gelerek uzmanların tavsiyelerine uyulmalıdır.