LAZER EPİLASYON SONRASI

 

1- Lazer epilasyon işlemi yapılan kıl kökleri 3-10 gün içerisinde uzayarak dökülür.

2- Lazer epilasyon uygulandıktan 2 gün içinde güneş ışınlarına maruz kalınmamalı ve solaryuma girilmemelidir.

3- Lazer epilasyon sonrasında duş alınabilir fakat peeling gibi cildi tahriş edecek işlemler yapılmamalıdır.

4- Hassas cilde sahip kişilerin lazer epilasyon sonrasında kızarıklıklar meydana gelebilir. Bu kızarıklıklar normal bir durum olduğu için birkaç saat içinde kendiliğinden geçer.

5- Kıl yoğunluğu seanslarda yaklaşık %15-20 oranında azalmaktadır. Seanslara düzenli olarak iştirak ederseniz ilk seanstan itibaren kıl sorunu yaşamayabilirsiniz.

6- Bazı insanların ciltlerinde hafif kabarıklık, sivilce ve kabuklanma görülebilir. Bunlar kendiliğinden geçmektedir.

7- Seans aralıkları vücut bölgeleri için ortalama 8 haftada 4-6 seans, yüz bölgesi için 4 haftada  6 -12 seanstır.  Hormonal bozukluklar, cilt ve kıl yapısı seans sürelerini etkilemektedir.

LAZER EPİLASYON NEDİR ?

 

            Epilasyon nedir?

            Epilasyon, vücuttaki kalıcı tüylerin azaltılıp ve uzaklaştırılmasına denilmektedir. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için pek çok geliştirilmiş yöntem bulunmaktadır. Ancak kalıcı tüy azalması için yapılan modern iki yöntem bulunmaktadır.

  • LAZER EPİLASYON
  • İĞNELİ EPİLASYON

 

Lazer epilasyon, lazer teknolojisi kullanılarak en az sürede ve en az acı ile istenmeyen tüylerden güvenli bir şekilde kurtulma yöntemidir.

Lazer ışınları ile epilasyon nasıl yapılmaktadır?

Lazer epilasyonda kullanılan lazer ışınları tek renk ve tek dalga boyunda paralel giden ve gözle görülmeyen ışınlardır. Bu işlemin etkili olmasının nedeni seçici fototermoliz yöntemidir. Bu seçici emilim sayesinde cildin üst tabakası etkilenmeden kıl folikülü tahrip edilmiş olur. Bu tedavi her bir lazer ışınının yaklaşık 1 santimetre karelik bölgeyi etkilediği lazer atışlarından oluşmaktadır.

Lazerli epilasyonu diğer epilasyon yöntemlerinden ayıran ana özellik kılı çevreleyen dokunun zarar vermeden kıl kökünün etkilenmesidir.

Lazer epilasyonun avantajları

*  Vücudun bölgelerine rahatlıkla uygulanan bir yöntemdir.

*  Diğer epilasyon yöntemlerine göre  yapılan işlem oldukça kısadır.

*  Epilasyon sonrası herhangi bir kısıtlama yoktur. (denize girmek duş almak gibi )

*  Lazer epilasyonun başarıya ulaşma süresi kişisel faktörlere göre değişmektedir.

*  Herhangi bir zararı ve yan etkisi yoktur.

*  Enfeksiyon riski kesinlikle yoktur.

*  Lazer epilasyon ciltte kalıcı bir iz bırakmaz.

Tedavi sürecinde dikkat edilmesi gereken hususlar….

* Tedavinin süresini kısaltmak düşüncesiyle hastalar seans aralarında cımbız veya ağda gibi yöntemler kullanmamalılar.

 * Gebelerde ve emziren anneler için ise epilasyona ara verilmelidir.

 * Epilasyon yaptırmayı düşündükleri bölgeyi kesinlikle bronzlaştırmamaları gerekir.

Tedavi ne kadar zaman alıyor?

Tedavi bir santimetre kareyi etkileyen seri lazer atışlarından oluşmaktadır. Buda ortalama 10 kıl kökünün etkilenmesi demektir. Seans süreleri bölgenin genişliğine göre değişmektedir. Koyu bir cilde sahip kişilerde seans sayısı açık tenlilere göre daha fazladır. Koyu  renkte kıllara sahip olan kişiler de sonuç kısa sürede elde edilir. Aktif hormonal bozukluğu olan kişilerde tedavi süresi oldukça uzun sürmektedir. Bu nedenle önce hormonal denge sağlanmalı ve daha sonra lazer epilasyona başvurulmalıdır.

LAZER EPİLASYON

 

            İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en sağlıklı ve hızlı yolu lazer epilasyondur. Uygulamanın amacı; Uzman kişiler tarafından uygun dozda lazer ışınları uygulayarak kıl köklerini tahrip etmek ve istemeyen tüylerin uzun süreli epialsyonla vücuttan uzaklaştırmaktır.

 

            Aşırı tüylenme hem bayan hem de erkeklerde görülebilmektedir. Görünümüne önem veren bayan ve erkekler lazer epilasyon yöntemi ile istenmeyen tüylerden kurtulmaktadır. Lazer epilasyon istenmeyen tüyleri tahrip ederek. tekrar çıkmasını önlediği için oldukça rağbet gören bir uygulamadır. 

 

            Lazer epilasyonda hiçbir ağrı ve acı hissedilmemektedir. Ve işlemler çık kısa bir zamanda bitmektedir. Bu açıdan lazer epilasyon istenmeyen tüylerin giderilmesinde kullanılan en etkili medikal estetik yöntemidir. Zaten medikal estetiğin başlangıcı da lazer epilasyon sayesinde olmuştur