YAĞ ENJEKSİYONU

            Yağ enjeksiyonu işlemi hastanın karın, uyluk, kalça ve diğer yağ içeren bölgelerden iğne ile yağ alınır. Alınan yağ doğal işlemlerden geçirildikten sonra istenilen bölgeye enjekte edilmektedir. Yağ enjeksiyonu yapılan bölgeye ve yapılan işleme göre lokal veya genle anestezi altında yapılmaktadır. Alına yağlar enjektör içinde serbest süzülmeye bırakılarak serum ve yağ hücrelerinin ayrılması için beklenmektedir. Yağ enjeksiyonu genelde yanak dolguları için kullanılmaktadır.

Yüz çizgileri dışında çökük yanakların doldurulması, alın çöküklerini giderilmesi, çene ucunun dolgunluğunun artırılması gibi amaçla kullanıldığında  yağ enjeksiyonu sonrası yüzde geçici olarak şişlik ve bölgesel olarak kabarıklık görülebilmektedir. Bu da işlem sonrası çok doğaldır. Geniş bölgelerde yağ enjeksiyonu işlemi yapıldıktan sonra hastalar kısa bir süre sonra hasta istirahat etmeleri gerekmektedir. Çoğu hastalar tedavi sonrası günlük aktivitelerine dönmektedir. Yapılan işlem sonrası kızarıklık ve şişlik görülmektedir. Yağ enjeksiyonu sonrası o bölgeyi güneş ışığından korumak gerekir. Yağ enjeksiyonu uygulaması 2 yılda bir  2 ila 3 seans yapılmaktadır. Hatalar yapılan bu işlemden oldukça memnun kalmaktadırlar.

KOL BACAK GERME

                               

Kasık bölgesinden arkaya doğru yapılan bir kesimle elips şeklinde deri ve yağ dokuları çıkartılır. Uyluk germe ameliyatı genel anestezi altında yapılmaktadır. Üst bacak derisi serbestleştirilip kasık bölgesine dikilmektedir. İçeride birikebilecek kan ve vücut sıvılarını toplamak için drenler yerleştirilmektedir. Bu drenler 48 ila 72 saat sonra çıkartılmaktadır. Ameliyat sonunda külot içinde kalacak şekilde kasık bölgesinde ve buradan arkaya doğru uzanan bir dikiş hattı mevcuttur ve bu bölgede bir kesi izi oluşacaktır. Ameliyat sonrası 2-3 hafta günlük aktiviteler kısıtlanır. Dikişler 12 ila14 günlerde alınmaktadır. Ayrıca dikiş hattının hareketli bir bölgede ve yer çekimine maruz olması yara izinin genişlemesine neden olabilecek faktörlerdir. Bu nedenle bu ameliyatlar önemli derecede sarkma ve deformasyonu olan hastalar için tercih edilen ve uygulanan işlemlerdir.

Yaşlanma, kilo alıp, verme güneşe maruz kalma, yer çekimi gibi nedenlerle kol arka ve iç kısımlarında sarkıklıklar meydana gelmektedir. Bu sarkıklık ve deformasyonlar kol germe ameliyatı ile düzeltilerek kolların gerginliği sağlanabilmektedir. Kol germe ameliyatı lokal anestezi yada genel anestezi altında yapılmaktadır. Kol iç ve arka kısmından uzun bir elips şeklinde deri ve yağ dokusu çıkartılır. Kesi yeri iki tabaka halinde içten ve dıştan estetik bir dikişle dikilir, kollara elastik bir bandaj sarılır. Hasta aynı gün evine dönebilir. Özellikle ameliyattan sonraki ilk günlerde kolların yüksekte tutulması önerilir. Dikişler 12 ila14 gün sonra alınmaktadır. Ameliyat sonrası hasta günlük aktivitelerine birkaç gün içinde başlayabilmektedir.

ERKEK CİNSEL ( GENİTAL ) BÖLGE ESTETİĞİ

            Genital bölge estetiği sadece bayanların yaptırdıkları bir işlem değildir. Erkeklerde genital bölge estetiğine ihtiyaç duymaktadırlar.  Penis boyunun kısalığından ve kalınlığından rahatsız onlalar için penis uzatma ve kalınlaştırma işlemi yapılmaktadır. Genital bölge estetiği bu gün plastik cerrahi ve üroloji cerrahisinde bazı cerrahi yöntemlerle penis büyütme ameliyatları yapılmaktadır.

Genital bölge estetiği ameliyatı genel yada lokal anestezi altında yapılmaktadır. Ameliyat sonrası kızarıklık ve renk değişikliği görülmektedir. Tabi ki ameliyat sonrası bu durum normaldir. Tamamen iyileşme süresi 2 ila 3 haftayı bulmaktadır.  Bu süre içerisinde bölge her tuvalete girişte antiseptik ilaçlarla silinmelidir. Genital bölge estetiği evli yada bekar herkese yapılmaktadır.

VÜCUT ESTETİĞİ FİYATLARI

                        

 

* Üst göz kapağı cerrahisi: Göz kapağındaki sarkıklığın,torbaların ortadan kaldırılması. Fiyatı: 2-3 bin YTL arasında.
* Alt göz kapağı cerrahisi: Göz altı torbalarının alınması, sarkmış derinin toparlanması. Fiyatı: Bin- 2 bin YTL arasında.
* Yüzdeki izi düzeltme: Yaşlılıkla, yarayla oluşan izlerin düzeltilmesi. Fiyatı: Bin-2 bin YTL arasında.
* Yağ enjeksiyonu: Vücudun bir bölgesinden alınan yağın yüze enjektesiyle kırışıklıkların doldurulması. Fiyatı: 500 lira – 1.000 arasında.
* Yağ emme: Yüzde biriken yağ fazlalıklarının alınması. Fiyatı: 1.500 – 3 bin YTL arasında.
* Botoks: Yüze enjekte edilen bir madde ile kasların felç edilerek kırışıklıkların ortadan kaldırılması. Fiyatı: 300 – 400 lira arasında.
*Yüz gençleştirme: Yüz germe, kırışıklığın lazerle düzeltilmesi. Fiyatı: Bin-1.500 YTL arasında
* Kimyasal soyma: Kimyasal bazı maddelerle yüzün üst tabakasındaki derinin soyulması ve alttan taze derinin çıkarılması. Fiyatı: 300 – 500 lira arasında.
* Elmacık kemiğini büyütme: Elmacık kemiklerinin vücudun başka bir bölgesinden alınan kemik, kıkırdak, yağ ve yapay madde konularak belirgin hale getirilmesi. Fiyatı: 1.500 – 2 bin YTL arasında.
* Alın germe: Aşağı doğru hareket eden alnın yukarı doğru kaldırılması. Fiyatı: 1.500 –
2.500 YTL arasında.
*Kaş kaldırma: Şakağın gerilmesi, kırışıklığın toplanması ve düşen kaşın kalkması. Fiyatı: 1.000 – 2.500 YTL arasında.
*Dudak kalınlaştırma: Dudağa yağ, doku veya silikon enjektesiyle kalınlaşma sağlanması. Fiyatı: 300 lira ile 1.000 YTL arasında.
*Dudak şekillendirilmesi Cerrahi müdahale ile dudağa şekil verme. Fiyatı: 300 lira – 1.000 YTL arasında.
* Burun estetiği: Burnun operasyonla şekillendirilmesi. Fiyatı: 2.000 – 3 bin YTL arasında.
* Saç ekme: Saçsız deriye saç nakli yapılması. Fiyatı: 2.500 – 3 bin YTL arasında.
*Alın, burun, çenenin uyumlu hale getirilmesi: Fiyatı: 2.500 – 3 bin YTL lira arasında.
*Çene ucunu büyütme: Cerrahi olarak çene öne doğru uzatılır veya başka yerden doku alınarak koyulur. Fiyatı: 1.500 – 2 bin YTL arasında.
*Boyun germe: Boyundaki sarkık ve kırışık derinin gerilerek düzeltilmesi. 2.000 – 3 bin YTL arasında.
* Meme büyütme: Memenin protez takılarak büyütülmesi. Fiyatı: 2.500 – 4 bin YTL arasında.
*Meme küçültme: Büyük memenin derinin fazla dokusu alınarak dikleştirilmesi. Fiyatı: 2.500 – 4 bin YTL arasında.
* Meme dikleştirme: Sarkık memenin fazla deri alınarak dikleştirilmesi. Fiyatı: 2.500 – 4 bin YTL arasında.
* Memeyi büyütme ve dikleştirme: Sarkık memenin dikleştirilmesi ve içine protez koyularak büyütülmesi. Fiyatı 2.500 – 4 bin YTL arası.
*Asimetrik memeyi düzeltme: Biri büyük, diğeri küçük olan memenin estetik ameliyatla eşitlenmesi. Fiyatı: 2.500 – 4 bin YTL arasında.
*Koldaki sarkıklıkları giderme: Elde yaşlanmayla oluşan kırışıklıklar ve lekelerin peeling ve cerrahi ile giderilmesi.
*Koldaki fazla yağları alma: Koldaki yağlara liposuction. Fiyatı: 1.000 – 2 bin YTL arasında.
* Eldeki kırışıklıkların giderilmesi: Elde yaşlanmayla oluşan kırışıklıklar ve lekelerin peeling ve cerrahi ile giderilmesi. Fiyatı: 500 lira ile 1.500 YTL arasında.
*Karın germe: Hamilelik döneminde veya kilo alıp vermeyle sarkan derinin ameliyatla toparlanması. Fiyatı: 2.500 – 4 bin YTL arasında.
* Karındaki yağları alma: Karında biriken fazla yağların liposuction ile alınması. Fiyatı: 1.500 – 2.500 YTL arasında.
* Kalça sarkıklığını giderme: Kalçada meydana gelen deri sarkmalarının ameliyatla düzeltilip gerginleştirilmesi. Fiyatı: 2.500 – 4 bin YTL arasında.
* Kalçadaki yağları alma: Kalçada biriken yağa liposuction yapılması. Fiyatı: 2.500 – 3 bin YTL arasında.
* Dizdeki sarkıklığın giderilmesi: Sarkan derinin ameliyatla toparlanması. Fiyatı: 1.500 – 3 bin YTL arasında.
* Kalın ayak bileğinin inceltilmesi: Ayak bileğinden yağ alınarak inceltme. Fiyatı: 1.500 – 2.500 YTL arasında.

POPO VE KALÇA ESTETİĞİ

 

 

            Tüm fiziksel özelliklerimiz gibi kalça ve popo yapısı da  genetiktir. Eğer güzel bir kalçaya sahip iseniz ve bunu korumak için egzersiz ve bilinçli beslenmek yeterli olacaktır. Kalça yapısında genetik olarak bozukluk kötü veya zaman içerisinde çirkin bir görüntüm olanlar için ise estetik cerrahi yöntemlerle görünümler giderilebilmektedir. Yıllar önce kalça ve popo estetiği ameliyatları çok nadir olarak yapılmakta idi ama şimdilerde ise en çok tercih edilen ameliyatlar arasında yer  almaktadır. Kalça ve popo estetiği ile estetik cerrahlara başvuran kişi sayısı hızla artmaktadır.

            Kalça ve popo estetiği için yapılan ameliyatlar liposakşın, vakumla yağ aldırma, kalça protezi yerleştirmesi, kalça popo dikleştirme, popo ya yağ dokusu enjeksiyonları ve gluteal askı uygulamaları olarak sıralanmaktadır. Tüm bu yapılan müdahalelerde genel olarak genel anestezi yapılatmadır. Ve yaklaşık olarak ameliyat süresi 2-3 saat sürmektedir.

            Yapılan cerrahi işlemlerin büyük bir kısmında herhangi bir ameliyat izine rastlanmaz. Yalnızca kalça germe ameliyatında iç çamaşırı altına saklanabilen izler kalmaktadır.

EL VE KOL ESTETİĞİ ( BRAKİPLASTİ )

Yer çekimi, yaşlanma ve aşırı kilo alıp vermeye bağlı olarak omuz ile dirsek arasındaki üst kol bölümünde önemli şekilde değişiklikler meydana gelmektedir. Deri ve derialtındaki yağ dokusunda ortaya çıkan yapısal değişiklikler kolda kırışıklık ve özellikle de sarkmalara neden olmaktadır. Kol bölgesinde ortaya çıkan istenmeyen görüntüleri tedavi etmenin kol germe ameliyatı  (brakiplasti ) liposakşın, yağ enjeksiyonu gibi bir çok yöntem bulunmaktadır. Derideki sarkıklık liposakşın ile tedavi edilemeyecek kadar dazla ise kol germe ameliyatı önerilmektedir. Ameliyat lokal veya genel anestezi ile yapılmaktadır. Ameliyat süresi yaklaşık olarak 1.5 saat sürmektedir. Bu ameliyat sonrası omuzdan dirseğe doğru uzanan bir iz kalmaktadır. İzin uzunluğu fazla olan derinin miktarına bağlı olarak değişmektedir. Ameliyattan birkaç ay sonra ameliyat izi tamamen kaybolmaktadır.

                   El estetiği

            Ellerimiz çok önemli fonksiyonları yerine getirmek yanında diğer insanlarla iletişim kurmak açısından da önemli bir organımızdır.  Ellerimiz soğuk hava, güneş ışıkları çeşitli kimyasallar ve deterjanlar  gibi farklı faktörlerle sık sık karışlaşmaktadır. Zamanla ellerimiz parlaklığını kaybeder ve elastikiyetini yitirmeye başlar. El estetiği ameliyatı  lokal  anestezi altında yapılan oldukça konforlu bir ameliyattır. Ameliyat yaklaşık olarak 50-60 dakika sürmekte ve operasyona bağlı olarak hiçbir iz kalmamaktadır. El estetiği ameliyatı son dönemlerde ülkemizde de artan sıklıkla talep edilmeye ve yapılamaya başlandı. El estetiği ameliyatı tek başına yapılabileceği gibi yüz estetiği, göz çevresi estetiği ve boyun estetiği ameliyatı ile birlikte de yapılabilmektedir.

BALDIR VE BACAK PROTEZLERİ

 

Kişilerde görüle bilen diz altında ki doku eksikliği nedeniyle açıklık varmış gibi kendini gösteren bu problem bazen kişilerde rahatsızlık verebilmektedir. Bununda estetik cerrahide çözümü mümkündür. Dizin arkada bölgesinden açılan ufak bir kesik ile yerleştirilen silikon sayesinde bu sorundan kurtulmam çok kolaydır. Ameliyat oldukça basittir. Konulan silikon sayesinde o bölgedeki eksiklik tamamlanarak hastanın istediği sonuca varılmaktadır. Aynı şekilde baldır içinde bu işlem uygulanmakta ve sorunlar halledilmektedir. Bazen o bölgede yağ toplanması var ise liposakşın da uygulanabilmektedir. Ameliyattan sonra doktorun tavsiye ettiği çoraplar giyilir. Ameliyat spinal anestezi ile gerçekleştirilir. Ameliyattan birkaç sonra bacaklarınız hissetmeye başlarsınız.

Ameliyat öncesi bir takım rahatsızlıklarınız varsa doktora danışmalı ve mümkünse geçtikten sonra ameliyat olmalısınız. Ameliyattan sonra ağrılar olabilir bunun için ağrı kesici takviyesi yapılır. 2-3 hafta sonra tamamen normal hayatınıza devam edebilirsiniz.